Жовківська районна рада
  Новини     Рішення     Контакти     Zhovkva
Розділи сайту
ГоловнаГоловна
АвторизаціяАвторизація
Новини Новини
Рішення сесій Рішення сесій
Проекти рішень Проекти рішень
Депутатський корпус Жовківської районної радиДепутатський корпус Жовківської районної ради
Склад президії Жовківської районної ради Склад президії Жовківської районної ради
Апарат районної ради Апарат районної ради
Склад Керівництва Жовківської районної ради Склад Керівництва Жовківської районної ради
Графік прийому громадян Графік прийому громадян
Програма Транскордонного Співробітництва Програма Транскордонного Співробітництва
Рава-Руська та «Галицькі перехрестя» Рава-Руська та «Галицькі перехрестя»
Доступ до публічної інформації Доступ до публічної інформації
Очищення влади Очищення влади
Тендери, оголошення, конкурси Тендери, оголошення, конкурси
Р Е Г Л А М Е Н Т Р Е Г Л А М Е Н Т
Територіальні громади району Територіальні громади району
ОпитуванняСТРАТЕГІЯ розвитку Жовківського району 2008-2020
ОпитуванняПРОГРАМА соціально-економічного та культурного розвитку Жовківського району на 2016 р
Постійні комісії Жовківської районної радиПостійні комісії Жовківської районної ради
Про районПро район
Календар Календар
Опитування Опитування
Корисні посилання Корисні посилання
Контакти Контакти
Календар
Червень
ПнВтСрчтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
Друзі

Віртуальна Жовква

Відбулася чергова 14-а сесія Жовківської районної ради
Новини

http://zhovkva.org.ua/images/foto/7skl/2017/15_ses2017_1.jpg

15 червня в сесійному залі Жовківської районної ради відбулася чергова 14-а сесія Жовківської районної ради VII-ого демократичного скликання.

Після виконання Гімну України присутні вшанували хвилиною мовчання рятувальників, які 30 травня 2016 року загинули на Грибовицькому сміттєзвалищі.
На початку сесії голова Жовківської районної ради вручив подяки і грамоти депутатам, які активно приймали участь у зональних та фінальних змаганнях V-ї Спартакіади серед депутатів обласної ради, районних, міських, селищних та сільських рад.
За підсумками фінальних змагань V-ї Спартакіади серед депутатів обласної, районних, міських, селищних та сільських рад у фінальних змагання Всеукраїнської спартакіади, яка відбувається зараз в період від 12 по 17 червня 2017 року в м. Чорноморськ (Одеська область) від Жовківщини приймає участь та перемагає Орищин Любов Василівна. Станом на 15 число здобула вже 6 перемог.
На сесії був погоджений порядок денний і було розглянуто і прийнято 30 рішень, а також Звернення Президенту України та Верховній Раді України «Щодо неприйняття Трудового кодексу в редакції запропонованого Міністерством соціальної політики України».

Докладніше | Дата: 15. 06. 2017 | Розмістив: Administrator | Прочитано: 39 | Коментарі Роздрукувати  Відправити другу

Відбулося засідання круглого столу
Новини

http://zhovkva.org.ua/images/foto/7skl/2017/kstil15062017_1.jpg
http://zhovkva.org.ua/images/foto/7skl/2017/kstil15062017_2.jpg

15 червня 2017 року відбулося засідання круглого столу «Шляхи удосконалення районного рівня адміністративно-територіального устрою України в сучасних умовах проведення реформи децентралізації влади», проведене Комітетом з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Верховної Ради України за ініціативи Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.
Участь у засіданні Комітету прийняли представники Української асоціації районних та обласних рад.
Предметом обговорення засідання круглого столу було наступне. На сьогодні відповідно до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» відбувається активний процес формування спроможних територіальних громад. В окремих випадках результатом об’єднання стало утворення однієї територіальної громади, межі якої повністю співпадають з межами відповідного району, або утворення декілька об'єднаних територіальних громад у межах одного району, або у разі якщо більше половини району включає в себе об'єднані територіальні громади, а відтак відбувається дублювання повноважень органів місцевого самоврядування об’єднаних територіальних громад та районних рад, районних державних адміністрацій. Виходячи із зазначеного в рамках вказаного круглого столу обговорено, зокрема, питання щодо доцільності функціонування таких районів, як окремих адміністративно-територіальних одиниць, у тому числі проект закону про порядок утворення, ліквідації районів, встановлення і зміни їх меж.
Відкриваючи засідання круглого столу голова Комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Верховної Ради України Сергій Власенко зазначив, про актуальність зазначеного питання в рамках реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади на принципі децентралізації.
У своєму виступі Перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України В’ячеслав Негода зазначив, що процес створення спроможного базового рівня місцевого самоврядування — добровільне об’єднання територіальних громад — демонструє позитивну динаміку. І вже ні в кого немає сумніву, що наступним кроком буде формування ефективного районного рівня. Вирішити це питання одразу і комплексно без змін до Конституції складно, особливо з політичної точки зору. Тому починати потрібно зі змін до законодавства, які б вирішували проблеми взаємодії місцевої влади там, де вони вже очевидні – у районах, територія яких повністю співпадає з територією однієї-двох об’єднаних громад.
Перший заступник Міністра поінформував, що в Україні вже є 5 об’єднаних громад, територія яких повністю «накриває» територію відповідних районів: Народицька (Житомирська область), Старосинявська, Летичівська (Хмельницька область), Сновська (Чернігівська область) та Апостолівська (Дніпропетровська область). Є також випадки, коли територія району повністю «накрита» декількома об’єднаними громадами.
У цих районах продовжують існувати, функціонувати і утримувати свої апарати районна рада і районна державна адміністрація. При цьому, відповідно до законодавства від них до рад і виконкомів об’єднаних громад переходять більшість повноважень. Отже виникають певні питання щодо дублювання компетенцій та ефективності організації влади на цих територіях. До речі, у Парламенті ще 29 лютого 2016 року зареєстровано законопроект 4165, який частково вирішує зазначену проблему. Але його розгляд затримується вже більше року.
«Процес об’єднання громад триває і таких випадків буде дедалі більше. Отже маємо негайно затвердити механізм вирішення питання взаємодії місцевої влади в таких районах. Поки проблема не загострилася і на місцях не почали з’ясовувати між собою стосунки самостійно, маємо, як перший крок, прийняти парламентське рішення по цих п’яти районах, відпрацювати на них до кінця року і далі, з 2018 року, прийняти загальне рішення стосовно критеріїв оптимізації та формування нового районного рівня», — сказав В’ячеслав Негода.
Перший заступник Міністра повідомив, що Уряд, за результатами сьогоднішнього обговорення, готовий запропонувати Парламенту розроблений разом з експертами законопроект, яким передбачається порядок врегулювання зазначених питань.
При цьому є два основні дискусійні варіанти:
1. Залишити чинний район на період до формування нового адміністративно-територіального поділу. Чітко визначити повноваження, що залишаються за райдержадміністрацією та райрадою. Переглянути чисельність та відповідно видатки на утримання їхніх апаратів та інших підрозділів РДА.
2. Ухвалити Парламентом рішення про ліквідацію району чи злиття його з іншим районом та прийняти відповідні рішення стосовно виконання повноважень, що залишилися у компетенції райради і райдержадміністрації.
«На якому з цих варіантів ми зупинимося у поданому законопроекті, великою мірою залежить від сьогоднішнього обговорення та результатів функціонального обстеження районів, територія яких співпадає з територією ОТГ, що вже розпочалося», — сказав В’ячеслав Негода.
Президент Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування «Українська асоціація районних та обласних рад» Сергій Чернов під час свого виступу зазначив, не викликає сумнівів потреба проведення реформування районного рівня влади, дотримуючись принципів – децентралізації, субсидіарності, виходячи з економічних інтересів та ефективності надання публічних послуг населенню. Що набуває особливої актуальності у зв'язку з формуванням об'єднаних територіальних громад.
При цьому, на думку Сергія Чернова, існує реальна загроза перетворення районів в об’єднані територіальні громади. «Це фактично веде до підміни базового рівня місцевого самоврядування районним рівнем. При цьому така ситуація може складатися не в усіх областях, а відтак в окремих регіонах зберігатиметься трьох ланкова система, а в інших формуватиметеся двох ланкова система територіального устрою. Як наслідок – неможливість забезпечення єдиних стандартів адміністративних послуг», - вважає Сергій Чернов.
У зв’язку з цим він визначає завдання, які постають в процесі реформування територіальної організації влади на місцевому та районному рівнях. Збереження району як самостійної адміністративно-територіальної одиниці та районного рівня територіальної організації влади. Чітке розмежування компетенції базового, районного та обласного рівнів місцевого самоврядування. Оптимальне укрупнення існуючих районів на підставі законодавчо визначених критеріїв.
«Районний рівень організації публічної влади має важливе значення з точки зору забезпечення реалізації європейських стандартів місцевого самоврядування, зокрема, щодо повсюдності, субсидіарності та децентралізації. Існування районного рівня територіальної організації влади відповідає європейським стандартам та практиці територіального устрою у сучасних європейських країнах», - наголосив Сергій Чернов.
Голова Балтської районної ради Одеської області Олексій Пантілєєв у своєму виступі запропонував, зокрема наступне до проекту закону про порядок утворення, ліквідації районів, встановлення і зміни їх меж. Встановити, що основою для нових районів є район, який включає в себе об’єднані територіальні громади. Це таким чином дозволить підтримати керівництво районів, які сприяли об’єднанню територіальних громад.
Голова Апостолівської районної ради Дніпропетровської області Віктор Мудрий висловив міркування, що добровільне об’єднання територіальних громад себе вичерпало та запропонував перейти до формування адміністративно-територіального устрою державними рішеннями.
Голова Правління Центру політико-правових реформ Ігор Коліушко під час обговорення зазначив про необхідність розроблення перспективних планів майбутніх районів з урахуванням адміністративних округів, мотивуючи це тим, що майбутні райони мають перш за все слугувати для територіальної організації територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади та органів з контрольним повноваженнями за органами місцевого самоврядування.
Переважна більшість виступаючих наголосили на необхідності чіткого розмежування повноважень, ресурсів та відповідальності між районними радами, районними державними адміністраціями та органами місцевого самоврядування об’єднаних територіальних громад.
Також було зазначено на засіданні круглого столу про необхідність формування районів відповідно до європейських стандартів, а саме NUT3 – 150 – 800 тис. осіб.
Підсумовуючи обговорення, народний депутат України Микола Федорук зазначив на необхідності продовження напрацювань у цьому напрямку, про необхідність запровадження інституту префекта, у зв’язку з децентралізацією повноважень, ресурсів та відповідальності до органів місцевого самоврядування, а також про необхідність запровадження економічних чинників, які стимулюватимуть до формування дійсно спроможних об’єднаних територіальних громад.

Докладніше | Дата: 15. 06. 2017 | Розмістив: Administrator | Прочитано: 8 | Коментарі Роздрукувати  Відправити другу

Зустрілися із Віце-премєр-міністром Республіки Польща
Новини

http://zhovkva.org.ua/images/foto/7skl/2017/zustPL15062017_3.jpg

15 червня, керівництво Львівщини зустрілося із Віце-прем’єр-міністром Республіки Польща, Міністром Культури та національної спадщини Республіки Польща Пьотром Глінські.

Сторони обговорили питання двосторонньої співпраці України та Польщі. Зокрема йшлося про розбудову прикордонної інфраструктури, будівництво нових пунктів пропуску, відкриття залізничних та автомобільних сполучень.
Голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин в ході розмови наголосив на необхідності посилення співпраці задля розвитку Карпатського регіону через спільні проекти. Це стосується усіх держав, де пролягають гори Карпати, в тому числі і Польщі. «Опіка над Карпатським регіоном - це дуже правильна тема, - наголосив Олександр Ганущин. – Це і будівництво доріг, і туризм, і підвищення рівня життя в гірських районах».
За його словами, обласна рада основний акцент ставить саме на транскордонну співпрацю, адже Львівщина з Польщею має найбільше спільних проектів із залученням міжнародної технічної допомоги в галузі медицини, розвитку територій, покращення соціальної інфраструктури.
До прикладу, Львівщина бере участь у конкурсі для відновлення монастиря у Підкамені. «Є ідея з’єднати його із Почаївською Лаврою, відтак провести новий цікавий туристичний маршрут. Ми дуже віримо, що виграємо цей проект», - розповів очільник облради. - У нас дійсно тривала співпраця з Польщею. Часто відвідуємо прикордонні території, обмінюємося досвідом і маємо спільні проекти Так має бути і надалі задля розвитку наших двох країн».

Докладніше | Дата: 15. 06. 2017 | Розмістив: Administrator | Прочитано: 8 | Коментарі Роздрукувати  Відправити другу

Відбулись урочистості
Новини

http://zhovkva.org.ua/images/foto/7skl/2017/sv_ko2017_3.jpg

14 червня, відбулись урочистості, присвячені 126-й річниці від дня народження Євгена Коновальця.

Представники обласної влади Львівщини, голова Жовківської районної ради Роман Горбань, голова Жовківської райдержадміністрації Надія Щур, представники громадських та молодіжних організацій взяли участь у проведенні урочистого віче з нагоди 126-ої річниці від дня народження Євгена Коновальця.
Заходи провели на батьківщині полковника у селі Зашків Жовківського району.
Розпочався захід молебнем "За Україну та усіх героїв України" у місцевому храмі, по закінченню – присутні поклали лампадки до могил батьків очільника ОУН.

Докладніше | Дата: 14. 06. 2017 | Розмістив: Administrator | Прочитано: 22 | Коментарі Роздрукувати  Відправити другу

18 червня - професійне свято працівників галузі охорони здоровя України
Новини

http://zhovkva.org.ua/images/foto/7skl/2017/ohZdorSv2017_4.jpg

18 червня - професійне свято працівників галузі охорони здоров'я України - День медичного працівника.
Напередодні свята, 14 червня, в приміщення Жовківського районного будинку культури відбулися урочисті заходи до Дня медичного працівника у процесі яких було відзначення грамотами, подяками, цінними подарунками та квітами медичних працівників Жовківського району.
Урочистість з нагоди професійного свята розпочалася із хвилини мовчання, за полеглими колегами у зоні АТО.
Далі слово мав отець Михайло, який зазначив: «На Ваших руках народжується життя, на Ваших руках відходять у вічність. Бажаю Вам, щоб ця любов, яку Ви віддаєте тим, які є на Ваших руках - поверталася Вам сторицею».
Заступник голови Жовківської районної ради Алла Жук та голова Жовківської райдержадміністрації Надія Щур висловили слова подяки усім працівниками галузі охорони здоров’я за їх сумлінну та віддану працю.
Грамотами Жовківської районної ради та Жовківської державної адміністрації за багаторічну сумлінну працю в галузі охорони здоров’я, високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у надання медичної допомоги населенню району, активну громадську позицію та з нагоди професійного свята, Дня медичного працівника, були нагороджені:
- завідувач дитячим відділенням Жовківської ЦРЛ Бойко Мар'яна Романівна;
- завідувач відділенням загальної практики сімейної медицини поліклініки Жовківської ЦРЛ Попель Лідія Степанівна;
- сестра-господиня соматичного відділення Жовківської ЦРЛ Порохнявець Іванна Іванівна;
- лікар загальної практики сімейної медицини поліклінічного відділення Рава-Руської районної лікарні Пастух Андрій Олександрович;
- сестра загальної медичної практики сімейної медицини Дублянської міської лікарні Глива Любов Ярославівна;
- старша медична сестра Куликівської міської поліклініки Даниляк Олександра Степанівна.
Також грамотами та подяками були нагороджені медики від імені Жовківської центральної лікарні та Асоціації медичних сестер Львівської області.

Докладніше | Дата: 14. 06. 2017 | Розмістив: Administrator | Прочитано: 21 | Коментарі Роздрукувати  Відправити другу

Усього 1700 на 340 сторінках по 5 на кожній сторінці
[<<] [ 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | ... | 340 ] [>>]

 

Голова Жовківської районної ради

Горбань Роман Васильович

Горбань Роман Васильович

 

Опитування

Яка інформація Вас зараз найбільше цікавить?

Останні новини
Рішення сесій
Події району
Діяльність ради


Результати
Інші опитування

Усього голосів: 505
Коментарі: 0
 

Контакти

Україна, 80300
Львівська обл.,
м. Жовква,
вул. Львівська 40
8 (03252) 61-566
zhovkvarrada@gmail.com
 Web site engine code is Copyright © 2006 by SLAED CMS. All rights reserved.