Жовківська районна рада

Засідання Національної консультативної платформи
Дата: 06. 04. 2017
Тема: Новини


http://zhovkva.org.ua/images/foto/7skl/2017/vystup042017.jpg

У засіданні Національної консультативної платформи взяли участь Голова Національного агентства України з питань державної служби Костянтин Ващенко, голова Офісу ради Європи в Україні Мортен Енберг, президент Національної академії державного управління при Президентові України Василь Куйбіда, представники Мінрегіону, експерти Ради Європи.

Сергій Чернов розповів про напрями роботи Української асоціації районних та обласних рад і Харківської обласної ради в підготовці фахівців для місцевого самоврядування.

«Українська асоціація районних та обласних рад проводить широку інформаційно-роз’яснювальну роботу, забезпечуючи підготовку та видання інформаційних матеріалів, рекомендацій із застосування чинного законодавства, проведення виїзних, кластерних, навчальних семінарів.

Серед інших можна згадати методичні рекомендації по застосуванню положень Закону України «Про співробітництво територіальних громад»; методологія розробки регіональних стратегій розвитку; рекомендації із заповнення та подання декларацій про майновий стан посадовими особами місцевого самоврядування у 2016 році», — зазначив Сергій Чернов.

На обласному рівні, говорить голова Харківської обласної ради, Центр розвитку громад Асоціації ОМС «співпрацює з іншими ресурсними центрами, створеними на базі провідних університетів Харківської області – Харківського національного університету міського господарства імені О.М.Бекетова, Харківського національного університету імені В.Н.Каразіна, Харківського національного економічного університету імені Семена Кузнеця, а також з Харківським університетським консорціумом».

«У березні поточного року розпочато пілотний спільний проект Харківської обласної ради та університету міського господарства ім. Бекетова з підготовки фахівців адміністративного управління об’єднаними громадами.

У Національному юридичному університеті імені Ярослава Мудрого вперше в Україні розпочинається підготовка юридичних кадрів для системи місцевого самоврядування. Комплексна підготовка юристів для місцевого самоврядування раніше не проводилося у вищих навчальних закладах. Нова спеціалізація, створена цього року, називається «юрист місцевого самоврядування» на новому факультеті публічного права та адміністрування Університету.

Спеціалізація передбачає комплексну підготовку юристів для сфери місцевого самоврядування. Передумовою стали заходи з децентралізації, збільшення повноважень, що передаються місцевому самоврядуванню, що вимагає підготовки з їх подальшої реалізації.

Університет ім. Ярослава Мудрого спільно з Харківською обласною радою розробили низку пропозицій по децентралізації у різних сферах – більше 22 напрямків, ці пропозиції розмістилися на більш ніж 7 тисячах сторінок. Зокрема, цей унікальний проект був підготовлений для Ради Європи. Зазначені рекомендації також можуть стати основою для підготовки цих фахівців», — висловив переконання Сергій Чернов, наголошуючи, що вдосконалення своїх знань та постійне навчання завжди має залишається ключовою складовою діяльності керівників, посадовців, депутатів органів місцевого самоврядування.

Опубліковано на сайті: http://zhovkva.org.ua
Пряме посилання: http://zhovkva.org.ua/index.php?name=News&op=article&sid=1525