Жовківська районна рада

Відбулося вшанування жертв трагічних подій операції "Вісла"
Дата: 30. 04. 2017
Тема: Новини


http://zhovkva.org.ua/images/foto/7skl/2017/vislaPol2017-2.jpg

30 квітня, у місті Перемишлі (Республіка Польща) відбулося вшанування жертв трагічних подій операції "Вісла" - примусової депортації українців Лемківщини, Холмщини, Надсяння та Підляшшя.

Зокрема, перший заступник голови Львівської облради Андрій Білоус, голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка, керівники департаментів ОДА, представники обласних громадських організацій взяли участь у ІІІ Конгресі українців Польщі. Учасники обговорили теми спадщини українського прикордоння, перспективи на найближчі роки, а також вплив операції "Вісла" на українську культуру в Польщі.
Опісля відбулося Богослужіння за жертвами операції "Вісла" у греко-католицькому соборі святого Івана Хрестителя у Перемишлі.
Насамкінець у Кафедральному греко-католицькому соборі усі присутні послухали концерт пам’яті жертв операції "Вісла" за участі чоловічого хору "Журавлі", гурту "Крайка" з Перемишля, а також Юлії Дошни. Зазначимо, крім Перемишля, в місті Елк (північний схід Польщі) провели науково-популярну конференцію, а в місті Явожно (південь країни) відбулись заходи біля пам'ятника жертвам концтабору, куди потрапило багато українців. Крім того, урочистості відбудуться в місті Хшанув на півдні країни, де з'явилася перша після примусового виселення українців греко-католицька церква.


http://zhovkva.org.ua/images/foto/7skl/2017/vislaPol2017-1.jpg


Опубліковано на сайті: http://zhovkva.org.ua
Пряме посилання: http://zhovkva.org.ua/index.php?name=News&op=article&sid=1591