Жовківська районна рада

Усі загиблі мають бути увічненні
Дата: 12. 05. 2017
Тема: Новини


http://zhovkva.org.ua/images/foto/7skl/2017/zag052017_4.jpg

Усі загиблі мають бути увічненні

У суботу, 6 травня, на передодні дня Пам’яті та примирення, на території Меморіалу загиблим у часи Другої світової війни в с. Потеличі перепоховали останки 27 вояків, загиблих у 1944 році, серед загиблих були військовослужбовці Першого Українського фронту та Південного-Західного фронту. У цьому скорботному заході взяли участь голови Жовквіської районної ради та Жовківської РДА — Роман Горбань і Надія Щур, секретар державної міжвідомчої комісії у справах увічнення пам’яті жертв воїн, директор КП «Доля» при ЛОР Святослав Шеремета, голова сільської ради Потелича Ігор Товарянський, священнослужителі Роман, Степан, Ярослав та Іван, представники громадських організацій району та місцеві жителі.
Як годиться за християнським звичаєм останки загиблих воїнів священнослужителі відспівали в місцевому храмі Святого Духа УГКЦ. Опісля, учасники заходу сформованою колоною під супровід оркестру Національної академії сухопутних війсь ім. Петра Сагайдачного пройшли ходою до Меморіалу загиблим, де безпосередньо відбувся чин перепоховання.
Як зазначив Святослав Шеремета, за два останні роки поряд з останками бійців знайшли на Львівщині ґудзики, ножі, ложки, казанок та інші особисті речі солдат. Деякі з ініціалами. Дослідницькі пошуки вели у Жовківському, Яворівському, Золочівському районах та околицях Львова. Що ж до прізвищ загиблих, то їх встановити тепер важко. Після наказу наркому оборони СРСР за 1942 рік, солдатам замінили так звані «смертники», ідентифікаційні номери кожного, на книжки червоноармійця. В ній мали записувати дані воїна. Та такі документи в землі не збереглися. Щиро дякуємо співпраці Львівської обласної ради, Львівської облдержадміністрації, місцевій владі Жовківщини — за упорядкування Меморіалу загиблим в часи Другої світової війни. Меморіально-пошукове підприємство «Доля» вважає, що усі загиблі повинні бути увічненні.


http://zhovkva.org.ua/images/foto/7skl/2017/zag052017_1.jpg
http://zhovkva.org.ua/images/foto/7skl/2017/zag052017_2.jpg
http://zhovkva.org.ua/images/foto/7skl/2017/zag052017_3.jpg
http://zhovkva.org.ua/images/foto/7skl/2017/zag052017_5.jpg


Опубліковано на сайті: http://zhovkva.org.ua
Пряме посилання: http://zhovkva.org.ua/index.php?name=News&op=article&sid=1606