Жовківська районна рада
  Новини     Рішення     Контакти     Форум
Розділи сайту
Головна Головна
Авторизація Авторизація
Новини Новини
Рішення сесій Рішення сесій
Проекти рішень Проекти рішень
Депутатський корпус Жовківської районної ради Депутатський корпус Жовківської районної ради
Склад президії Жовківської районної ради Склад президії Жовківської районної ради
Апарат районної ради Апарат районної ради
Склад Керівництва Жовківської районної ради Склад Керівництва Жовківської районної ради
Графік прийому громадян Графік прийому громадян
Програма Транскордонного Співробітництва Програма Транскордонного Співробітництва
Рава-Руська та «Галицькі перехрестя» Рава-Руська та «Галицькі перехрестя»
Доступ до публічної інформації Доступ до публічної інформації
Тендери, оголошення, конкурси Тендери, оголошення, конкурси
Опитування СТРАТЕГІЯ розвитку Жовківського району 2008-2020
Опитування ПРОГРАМА соціально-економічного та культурного розвитку Жовківського району на 2013 р
Постійні комісії Жовківської районної ради Постійні комісії Жовківської районної ради
Про район Про район
Календар Календар
Опитування Опитування
Корисні посилання Корисні посилання
Контакти Контакти
Календар
Серпень
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Друзі

Віртуальна Жовква

Про район

Рава-Руська та «Галицькі перехрестя».

       Місто Рава-Руська займає чільне місце в історії України.
      

Сліди матеріальної культури на території Равщини сягають біля 50 тисяч років.
       В XVII-XVIII століттях Рава-Руська була місцем важливих міжнародних подій. В 1698 році польський король Август II  перебував тут у час переїзду до Кам'янця Подільського . Під час цієї поїздки він зустрічався з російським царем Петром І . Інший польський король Станіслав Ліщинський в 1704 році зустрічався в Раві з шведським королем Карлом ХІІ. У зустрічі правдоподібно брали участь також посли від Івана Мазепи, який був гетьманом України. У жовтні 1648 року через місто пройшли полки Богдана Хмельницького.
         Ще більшого значення Рава-Руська  набула в 17 столітті. Цьому сприяв торговельний шлях зі Сходу на Захід.
         В 1622 році місту було надано привілей на проведення  щорічних ярмарків. А вже після 1848 року ярмарок набув великого значення. Сюди крім місцевих, приїжджало чимало купців з-за кордону (дж. документальна повість про Раву-Руську «Замок над прірвою» ст.205 авт. Тихон Лещук).
         У місті деякий час жив і працював (приблизно 1839р.) український письменник і громадський діяч Лесь Мартович .
         Багато подій на теренах Равщини відбулося в часі між першою та другою світовими війнами. На протязі визвольних змагань 1944-1954 років у  місті та на його околицях активно діяли загони УПА і боївки підпілля ОУН, які тривалий час чинили впертий опір існуючій владі. Діяв загін «ЕМ».
 У Франції навіть створили товариство, яке носить назву «Ті, з Рави-Руської», де об'єдналися військовополонені, в'язні табору. На честь нашого міста названо танкер Чорноморського флоту «Рава-Руська».

 

         Сьогодення диктує свої умови життя. Люди працюють, забезпечують свої родини. В місті на кордоні проводяться культурні заходи. Зокрема фестиваль народної творчості «Галицькі перехрестя»,  який став певною  мірою візитною карткою міста. Фестиваль проводиться з метою духовного збагачення громадян міста та його гостей, утвердження української ідентичності, збереження фольклорної спадщини, пропаганди народного мистецтва та звичаєвості українського народу та народів інших країн.
 Популяризації мистецтва як такого.
         За час свого проведення фестиваль здобув свою географію та прихильників. Учасниками фестивалю є місцеві колективи та окремі виконавці, колективи з багатьох областей України та з-за кордону (Польща, Російська Федерація).
         На проведення четвертого фестивалю народної творчості «Галицькі перехрестя» у 2008 році частину коштів було виділено з обласного та районного бюджетів. Та більшу частину було зібрано силами оргкомітету завдяки внескам місцевих підприємців та приватних підприємств, за що їм велика подяка.
         В рамках національної програми «Мистецький олімп України» наш фестиваль увійшов до книги з одноіменною назвою. (В цьому зв'язку хочу окремо подякувати місцевим підприємцям  М.Минжосі та Ю. Мельнику за фінансову підтримку). Відзначений дипломом за підписом міністра культури України В.Вовкуна. Тобто хочеться думати, що захід набув відповідного визнання.
         У 2010 році планується провести п'ятий, ювілейний фестиваль. В нинішніх економічних умовах важко розраховувати на власні сили. До  державних установ обласного та районного рівнів скеровані листи, з проханням закласти в бюджет 2010 року відповідні кошти на проведення даного фестивалю. В тому числі включити Раву-Руську в план проведення культурних заходів на 2010-2012 р.р. Вдало проведений п'ятий фестиваль  в  2010р.  буде запорукою у 2012 р., році європейського футболу, отримати додатковий  культурний захід для європейських гостей.
Хтось скаже – дорогу треба зробити, сміття вивезти, все це є беззаперечним. Це – рутинна, повсякденна робота місцевої влади яку треба робити. Але пофантазувавши ще далі у Раві-Руській (Равщині—треба шукати територію) продовжуючи історичний ланцюжок, можна було б започаткувати проведення міжнародного ярмарку (поляки, німці, чехи) де фестиваль був би культурною складовою. За зразок можна взяти  «Сорочинський ярмарок». Потрібна економічна стабільність, політична воля, зацікавленість бізнесу, сприяння влади.  Розумію контроверсійність ідеї, але малі  і  великі  справи з  ідеї  починаються.
Повертаючись до головної теми хочу просити керівників державної влади, всіх тих від кого буде залежати підтримка даного питання ─ піти на зустріч.
В цьому році виповнюється  555 річниця заснування Рави-Руської. Свято міста та фестиваль можна було б провести як один, дводенний, потужний, маштабний захід де фестиваль став би культурним осердям, носієм духовності.
Завчасно дякую всім тим хто посприяє, підтримає в намаганні зробити життя людей красивішим, духовно багатшим та змістовнішим, а Раву-Руську і загалом Україну привабливою.
Всіх хто допоможе, прочитає цю публікацію, усіх бажаючих  запрошуємо до нас на свято.
Чекаємо!!!

Засновник фестивалю народної творчості
«Галицькі перехрестя»,
депутат Жовківської районної ради                

Василь Долішний


 

Голова Жовківської районної ради

Швай Тадей Іванович

Швай Тадей Іванович